واردات

واردات کالا به مجموعه عملیاتی گفته می شود که منجر به وارد نمودن کالایی به داخل کشور خواهد شد. توجه داشته باشید که کالایی اجازه ورود به کشور خواهد داشت که مورد تایید گمرک بوده باشد. واردات به کشور نیازمند طی کردن مراحل مختلفی می باشد که فرد متقاضی باید حتما کارت بازرگانی داشته باشد.

بدون داشتن کارت بازرگانی حتی اجازه ثبت درخواست وارد نمودن کالا نخواهید داشت. طی کردن درست و کامل مراحل واردات کالا امری ضروری می باشد که حتما باید به آن توجه ویژه داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که برای واردات کالا بهتر است از یک متخصص کارشناس حرفه ای مشاوره واردات بگیرید. چرا که رعایت کردن برخی موارد می توان سود بیشتری عاید شما کرده و مراحل واردات سریعتر طی شود. کالاهای وارداتی معمولا به کالاهایی تلقی می شوند که در داخل کشور کمتر موجود بوده و مردم به آن نیاز داشته باشند. واردات کالا را نمی توان موردی راحت دانست، چرا که باید جهت این کار اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشید تا بتوانید بهترین بازدهی را داشته و مراحل را به درستی طی نمایید. قبل از هر چیزی باید کالای مورد نظر را شناسایی نمایید که می تواند در بهره وری تاثیر مستقیم داشته باشد.

تجارت و امور بازرگانی نیاز مبرم کسب اطلاع از قوانین دارد. خصوصا آنکه قوانین و مقررات این حوزه متناسب با نیازهای روز و با توجه به اتفاقات مختلف بروزرسانی می‌شود. برخی از قوانین به صورت قوانین پایه بوده و برخی دیگر شامل آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌‍‌های اجرایی است.

یک واردکننده هم باید نسبت به قوانین کلی و پایه‌ای آشنایی داشته باشد و هم به تغییرات در مقررات جزئی تسلط داشته باشد.

با توجه به تخصصی بودن امر واردات و نیاز به تسلط کامل به زبان بازرگانی و داشتن اطلاعات و تجربیات تخصصی بازرگانی در این رابطه اکیدا توصیه می گردد واردکنندگان محترمی که جدیدا تصمیم به امر واردات کالا گرفته اند و یا در زمینه بازرگانی خارجی تازه کار هستند انجام مراحل واردات خود را به فردی متعهد و متخصص بسپارنند.

گروه بازرگانی آریا کیان آماده همکاری با کلیه تجار بازرگانان و وارد کنندگان محترم در رابطه با واردات کالا از ابتدا تا ترخیص کالا می باشد و به شما این اطمینان داده می شود که کلیه مراحل ذکر شده در بالا به بهترین و تخصصی ترین شیوه ممکن انجام پذیرد و امید است که تجار محترم از خدمات فوق بهره لازم را ببرند.