حمل و نقل دریایی

یکی از روش های رایج در صادرات و واردات کالا استفاده از حمل و نقل دریایی است. حمل و نقل دریایی در صادرات و واردات کالا به معنای جا به جایی محموله های کالا به وسیله کشتی و قایق ها یا شناور ها از طریق اقیانوس، دریا، دریاچه، رودخانه و یا کانال است. این حمل و نقل گرچه به زمان نیاز دارد اما، در صادرات و واردات کالا بیشترین حجم جا به جایی توسط حمل و نقل دریایی رخ می دهد تا جایی که حدود 70 درصد از حوزه حمل و نقل به حمل و نقل دریایی اختصاص داده می شود.

بسیاری از کشور ها با توجه به اهمیت حمل و نقل دریایی در صادرات و واردات کالا ها، به توسعه زیر ساخت های این بخش می پردازند. کشور ایران کشوری است که از شمال و جنوب به دریا متصل است و دست یابی به آب ها آزاد نیز از بنادر کشور ما امکان پذیر است.

بنادر کشور ایران از جمله بنادر مناسب برای حمل و نقل دریایی است.  به خصوص در بخش جنوبی ایران به علت دسترسی به خلیج فارس و دریای عمان و در نهایت اقیانوس هند حمل و نقل دریایی گسترده ای صورت می گیرد و به همین دلیل بنادر جنوب کشورمان از پرترافیک ترین بنادر جهان در امر صادرات و واردات کالا ها محسوب می شوند.

شرکت های زیادی به فعالیت ترخیص کالا و صادرات و واردات از طریق حمل دریایی می پردازند. برای بسیاری از بازرگانان این مسئله بسیار مهم است که با کدام شرکت در این حوزه همکاری نمایند. در ایران به علت گسترش زیر ساخت های خوب در حمل و نقل دریایی شرکت های معتبری نیز در این زمینه فعال هستند که می توانند راهنمای بازرگانان محترم باشند.شرکت ترخیص کاران آریان یکان با داشتن تجربه در زمینه حمل و نقل دریایی می تواند شما را در این مهم یاری دهد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق بخش تماس با ما در ارتباط باشید.